Labai atsiprašome, tačiau Jūsų naršyklės versija nepalaiko puslapio. Prašome atnaujinti naršyklę arba spauskite tęsti.
lt

Puslapiai Naujienos Naujienos Pokyčiai name Jaunimo gatvėje: laiptinės ne tik išgražėjo, bet ir tapo saugesnės
  • Pokyčiai name Jaunimo gatvėje: laiptinės ne tik išgražėjo, bet ir tapo saugesnės

2016-12-07
„Į tokią laiptinę malonu užeiti patiems ir prieš svečius ne gėda“, - kalbėjo suremontuotomis Jaunimo gatvėje 30 esančio daugiabučio laiptinėmis besidžiaugiantis bendrijos pirmininkas Alfonsas Stikliūnas. Dar neseniai apleistos buvusios laiptinės šiandien ne tik tvarkingos, bet ir saugios – pakeitus laiptinių duris, čia neužeina nekviesti svečiai.
 
„Prieš pora metų, padedant bendrovei „Alytaus būstas“,  suremontavome pirmąją laiptinę, o šiais metais ir antrąją. Matydami, kaip pasikeitė, išgražėjo pirmoji laiptinė, kaimynystėje gyvenantys žmonės taip pat panoro susiremontuoti bendro naudojimo patalpas, nors anksčiau to daryti nesutiko. Laiptines gyventojai suremontavo savo lėšomis“, - pasakojo A. Stikliūnas.
 
Jis prisiminė, kad į neremontuotas laiptines būdavo net nesmagu įeiti. Laiptinės sienos buvo sueižėjusios, dėmėtos, dažai apsilupę.  Laiptinės durys buvo nerakinamos, tad po ją vaikščioti galėjo kas panorėjęs. „Čia naktis mėgdavo leisti benamiai, laiptinė ne kartą buvo priteršta. Grįžęs namo negalėjai žinoti, ką čia sutiksi laiptinėje“, - pasakojo A. Stikliūnas.
 
Tiek viena, tiek kita laiptinė, bendradarbiaujant su namą administruojančia bendrove „Alytaus būstas“, buvo suremontuotos greitai – vos per tris savaites. Dabar laiptinių vaizdas pasikeitęs neatpažįstamai.
 
„Suderinę spalvas su gyventojais, laiptines išdažėme, pakeitėme pašto dėžutės, laiptinių duris, vienoje laiptinėje jau įrengėme telefonspynes, kita dar laukia savo eilės“, - kalbėjo „Alytaus būsto“ vadybininkė Angelė Sventickienė.
 
Kartu su telefonspynėmis, butuose  buvo įmontuoti telefono rageliai. Namuose pasigirdus signalui, gyventojas gali atsiliepti ir paklausti, koks žmogus laukia prie laiptinės durų.  Paspaudus bute esantį mygtuką, lauko durys atsirakina automatiškai.
 
„Visi darbai atlikti gyventojų iniciatyva.  Smagu, kai žmonės iniciatyvūs ir norintys, kad aplinka, kuri juos supa, pasikeistų, atsinaujintų.  Jaunimo gatvės 30 namo gyventojai norėjo pokyčių. Nors iš pradžių remontas buvo atliktas vienoje laiptinėje, matydami, kaip pasikeitė kaimynų laiptinė, darbams ryžosi ir antrosios Jaunimo gatvės 30 laiptinės gyventojai,“ - apie nuveiktus darbus kalbėjo A. Sventickienė.
 
Pasak jos, laiptinės dabar ne tik atrodo estetiškai, bet yra ir šiltesnės – pro naujas duris neprasiskverbia vėjas. Bendro naudojimo patalpose sumontuoti ir nauji langai, kurie taip pat užkerta kelią šalčiui.
 
O kadangi laiptinėse įmontuoti LED šviestuvai su judesio davikliais, tai gyventojams nereikia klaidžioti tamsoje – vos priartėjus prie laiptinės automatiškai įsijungia šviesa.
 
„Tokiu būdu gyventojai gali ir sutaupyti, nes šviesa nedega nuolat“, - teigė A. Sventickienė.
 
Šiais metais sutvarkytos laiptinės remontas kainavo apie pustrečio tūkstančio eurų.
 
„Gyventojai nuveiktais darbais patenkinti. Laiptinės  tvarkingos, šiltos, saugios. Jei kas nors mums vėl parodytų, kaip mūsų laiptinės atrodė anksčiau, turbūt jau net nustebtume, kad  tokias turėjome“, - pokyčiais džiaugėsi bendrijos pirmininkas A. Stikliūnas. 
 
alytusplius.lt informacija, autorius - Raimonda Andriulionytė.
 
Klientų aptarnavimo centras
8 700 55966
8 700 55966
Visą parą
Klientų aptarnavimo centras
8 700 55966
8 700 55966
Visą parą